Kad es pajautāju saviem Pēterburgas draugiem par iespēju iegriezties kādā zīmīgā pagalmā, viņiem iemirdzējās acis. Patiesībā projekta nosaukums Backyard nāk no šiem čaļiem, kas eiforijas apmāti, atveda mūs uz Kamčatku. Eiforija turpinājās, kad atskārtām, ka neesam paņēmušas līdzi fotoaparātu. Taču nolēmām baudīt atmosfēru un bildes meklēt internetā.
Šis pagalms ir zīmīgs ar to, ka agrāk tur bija kačegarka (котельная), kur 1986 gadā strādāja Viktors Cojs un vēl daži zīmīgi krievu mūziķi. Cik noprotu pēc Coja plakātiem, izlīmētiem pa visu Pēterburgu un bildēm ar viņa kapu, tad kaut kad tagad ir vai bija viņa nāves gadadiena. Ir – 15. augusts 1990. Nu jau 21 ir pagājis. Un re kāda sakritība, arī Backyard ir pabijis Coja vecajā darba vietā. Ir tik dīvaini apzināties, ka tad, kad man bija 8 gadi, Cojs vēl bija dzīvs, tikai 8. gadu vecumā mani interesēja citas lietas, nevis Kukuška un Zvezda po imeni solnce.
Agriežoties pie pagalma, tas viss ir izrotāts ar neskaitāmiem grafitti ar Coja seju, novēlējumiem, dziesmu vārdiem un izteicienu – Coj Zhiv! Uz sienas Cojam veltīta goda plāksne. Tagad Kamčatkā atrodas klubs muzejs, kas tā arī saucās Котельная "Камчатка" - легендарное место в центре Петербурга, где работали кочегарами такие известные люди, как Виктор Цой, Александр Башлачев, Святослав Задерий, Андрей Машнин, Олег Котельников, Виктор Бондарик и многие другие. (http://www.clubkamchatka.ru/)
Tiem, kam patīk Coja mūzika, es iesaku aizbraukt uz šo pagalmu. Es saprotu, ka daudziem viņš nav nekāda slavenība un citiem pat liekas, ka viņš nav bijis nekāds izcils mūziķis, bet tomēr sajūta ir diezgan kosmiska. Būt tur un sajust šī cilvēka klātbūtni.
No comments:
Post a Comment